ВОЛОДИМИРІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ ТАРАЩАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Чим зайнятися на канікулах??

29 жовт. 2021
Що робити на канікулах вдома - 7 топ кращих порад

З метою зниження ризику поширення коронавірусної хвороби COVID-19 канікули у освітніх закладах продовжено до 7 листопада. Ми підготували нову програму осінніх канікул, в якій немає місця нудьзі і неробству. Будьте обережні: наші ідеї захоплюють!

1. Тиждень квестів

Загадкова історія, пригоди в пошуках відгадки і заслужений приз - ось три успішних складових квесту. Гру можна влаштувати прямо вдома, придумавши оригінальний сценарій. Квест «Справа про подкроватних монстра» допоможе розвіяти безпричинні страхи дитини, а в ході гри «Подорож самотнього носка» ще й вдасться навести порядок в дитячих речах.

Порада: поцікавтеся, в яких музеях проводять квести для дітей.

2. Кулінарна школа на дому

Коли на вулиці похмуро і холодно, так приємно почаювати будинку з саморобними печенюшками. А всього-то й потрібно знайти простий рецепт і за годину організувати святкове чаювання. Молодшим школярам цілком можна довірити розкочування тіста, вирізання з нього фігурок і прикраса готових пряників. Старші впораються з замешиванием тесту і навіть з глазур'ю, якщо знадобиться.

Порада: уроки кулінарної школи можна присвятити корисним десертів або швидким страв для сніданку.

3. Модний показ

Доручити дитині прибирання в шафі - справа не завжди успішна. А ось запропонувати примірку речей і складання модних луків - варіант куди більш перспективний. Вирішується відразу кілька завдань: дитина вчиться поєднувати речі, підбирати потрібний одяг для різних випадків, одягатися відповідно до погоди; ніщо не заважає фантазії та креативності; легше помітити, який одяг потрібно купити і яку пора вилучити з комірки; порядок наводиться сам собою.

Порада: вдалі комплекти можна сфотографувати і використовувати як підказку, що надіти.

4. Перегляд освітніх каналів

А ви бачили сучасні науково-популярні відео? Короткі ролики яскраво і доступно пояснюють що завгодно: чому зебри смугасті, як обдурити компас, де роздобути світловий меч, навіщо потрібно спати. Є канали, які допомагають підтягти шкільну програму з різних предметів.

Порада: з відео можна почерпнути ідеї для хімічних і фізичних дослідів і влаштувати разом з дитиною вечір фокусів для його друзів.

5. Нові настільні ігри

Якщо настільні ігри не асоціюються у вас зі словами «реготати», «фантазувати», «винаходити», «розслідувати», «поспішати», значить, ви не знайомі з новітніми настольками. Ігри на витримку і на логіку, для розвитку стратегічного мислення і пам'яті, на кмітливість і на швидкість реакції, для пустощів і розваги - все це чудові ідеї для осінніх канікул.

6. Фотосесія в осінньому парку

Традиційна і дуже вдала ідея для відпочинку з дитиною восени. Але і це заняття можна обіграти по-новому. Скажімо, залишити дитину по ту сторону об'єктива - нехай він буде фотографом і ловить в кадр батьків, жовте листя, червону горобину. Можна зробити серію фотографій про осінні емоції,  про смуток і мрійливість, про радість і спокій.

Порада: якщо до кінця жовтня не залишається і сліду від золотої осені, фарб на фото додасть яскрава деталь одягу - шапочка, шарф, рукавички.

7. Тревел-бук за канікули

Навіть яскраві враження стираються з пам'яті. Тому варто створити для них більш надійне сховище. Це може бути фотоколаж, в якому буде відображений кожен день канікул, або альбом з важливими прикметами - осінній лист, паперова форма для маффінів, карта квесту, квитки з кіно і навіть написи невидимим чорнилом. Дитина сама здивується, скільки цікавих справ вмістилося в короткі канікули.

Порада: запропонуйте дитині робити короткий опис кожного дня або знаходити одне слово, точно передає настрій.

Вдалих і корисних канікулJ